středa 21. března 2018

Jak na… velikonoční přání podruhé

Jak jsem psala už loni, velikonoční přání podobně jako ta vánoční tvoříme a posíláme každý rok. Nejdřív jsem je dělala sama, ale teď už několik let společně s dětmi. Takže přáníčka jsou jednoduchá na výrobu, aby se mohly zapojit obě starší děti.Nápady a návody z předchozích let najdete v loňském článku TU. Tady jen malá fotografická ochutnávka. Veškeré nápady jsem někde zahlédla, někde se inspirovala, popř. je upravila pro naše účely. Původní zdroje ale nemám. 
Přáníček už vytváříme skoro třicet. Zdá se to hodně a ano, prostřední dcera u toho moc dlouho nevydrží. Ale pro mě a pro staršího syna je to relaxace. Syn je navíc v činnostech, které ho baví, hodně trpělivý, takže na dodělávky mám dobrého parťáka. :-)Při přemýšlení, co za přáníčko vyrobit letos, jsem vycházela z toho, že prostřední dcera aktuálně moc ráda stříhá zubatými nůžkami. Takže když jsem si vzpomněla, že jsem někde zahlédla zubatá vajíčka, bylo rozhodnuto.Výroba přáníček opět není složitá. Vybereme si čtvrtky ve dvou "jarních" barvách, které k sobě ladí. Ze čtvrtky A5 jedné barvy vytvoříme přehnutím přáníčko. Z druhé barvy vystřihneme zubatými nůžkami vajíčko. Vajíčko se potom cikcak omotá bavlnkou a nalepí se na něj kytičky. Kytičky razíme raznicí. Nalepíme na přáníčko a je hotovo! :-)1 komentář:

  1. Opět moc děkuji za vaši inspiraci na tvoření velikonočního přání. Letos jsem zvažovala, co vyrobit..pak jsem zavolala děti, ať si vyberou z vašich nápadů a omotávané vajíčko vyhrálo :-) Děti se vesele pustily do tvoření...teď jen poslat...a moc se mi líbí vaše verše:-) A jak jste psala vy, přeji i vám usměvavé svátky jara a požehnané Velikonoce:)

    OdpovědětVymazat