středa 10. dubna 2019

Jak na… velikonoční přání podruhé

AKTUALIZOVANÝ ČLÁNEK Z LOŇSKÉHO ROKU

Jak jsem psala už loni, velikonoční přání podobně jako ta vánoční tvoříme a posíláme každý rok. Nejdřív jsem je dělala sama, ale teď už několik let společně s dětmi. Takže přáníčka jsou jednoduchá na výrobu, aby se mohly zapojit obě starší děti. Nápady a návody na velikonoční přáníčka z předchozích let najdete v loňském článku TU. Tady jen malá fotografická ochutnávka. Veškeré nápady jsem někde zahlédla, někde se inspirovala, popř. je upravila pro naše účely. Původní zdroje ale nemám. 
Přáníček už vytváříme třicet. Zdá se to hodně a ano, mladší syn u toho moc dlouho nevydrží. Ale pro mě, pro staršího syna a pomalu i pro dceru je to relaxace. Syn je navíc v činnostech, které ho baví, hodně trpělivý, takže na dodělávky mám dobrého parťáka. :-)

2019
Musím přiznat, že letos byla přáníčka taková trochu z nouze ctnost. Původně jsem měla vymyšleného něco jiného, ale to se nakonec ukázalo tak náročné na přípravu, že bychom přáníčka měli hotová tak k Vánocům. Takže jsem hodně zjednodušila, ale připravený materiál jsme myslím celkem dobře zužitkovali. Využili jsme toho, že babička dělala pořádek a chystala se vyhodit pár starých velikonočních pohlednic. Tak jsme se jich ujali a vystřídali jsme z nich podle šablony mnoho a mnoho vajíček. Zelenou čtvrtku A5 jsme nadvakrát přehnuli a kratší přehyb jsme nastříhali jakoby to byl trávník. Za přehyb jsme nalepili různě barevná vajíčka vystříhaná z pohlednic tak, aby byli částečně kryté trávníkem. Přání jsme dozdobili drobnými jarními motivy, které jsme do barevných papírů vyrazili raznicemi. A ještě nadepsat tu hromadu obálek a přáníček a bude hotovo!

A cože jsem to původně chtěla vyrábět? Původně měla být vajíčka plastická, slepená ze tří vajíček, nalepená po dvou vedle sebe na kartonu a dozdobená drobnou mašličkou v jarních barvách. Třeba někoho, kdo nevyrábí takové množství přání, i tenhle tip inspiruje.
2018
Vloni jsem při přemýšlení, co za přáníčko vyrobit, vycházela z toho, že prostřední dcera aktuálně moc ráda stříhala zubatými nůžkami. Takže když jsem si vzpomněla, že jsem někde zahlédla zubatá vajíčka, bylo rozhodnuto.
Výroba přáníček opět není složitá. Vybereme si čtvrtky ve dvou "jarních" barvách, které k sobě ladí. Ze čtvrtky A5 jedné barvy vytvoříme přehnutím přáníčko. Z druhé barvy vystřihneme zubatými nůžkami vajíčko. Vajíčko se potom cikcak omotá bavlnkou a nalepí se na něj kytičky. Kytičky razíme raznicí. Nalepíme na přáníčko a je hotovo! :-)


Krásné svátky jara přejeme!

2 komentáře:

  1. Opět moc děkuji za vaši inspiraci na tvoření velikonočního přání. Letos jsem zvažovala, co vyrobit..pak jsem zavolala děti, ať si vyberou z vašich nápadů a omotávané vajíčko vyhrálo :-) Děti se vesele pustily do tvoření...teď jen poslat...a moc se mi líbí vaše verše:-) A jak jste psala vy, přeji i vám usměvavé svátky jara a požehnané Velikonoce:)

    OdpovědětVymazat
  2. Sice pozdě, ale velice děkujeme za Vaše krásné letošní přání. Je to radost, najít obálku ve schránce :)

    OdpovědětVymazat