pondělí 17. června 2019

Vyrazte s námi aneb "Otevřené" výlety

POZOR ZMĚNA!

Přátelé, Jájovy horní jedničky už nám dávají několik týdnů tušit svoji přítomnost, ale rozhodly se vylézt asi až k třetím narozeninám či co. Jediné co pomáhá je kojení a nošení, někdy ani to ne. V noci se budí co půl hodinu, k tomu pár dalších drobností a já jsem trochu k.o. Takže se omlouvám a RUŠÍM STVOŘIDLA, víkend v Praze ještě zvážím a budu se snažit dát si aspoň chvilku nohy nahoru (i když to moc neumím). Ale brzy se budeme těšit někde navi!
 • 19. června - výlet na Stvořidla - ZRUŠENO!
 • 22. - 23. června - Praha, cyklohráčkem do Budče a na Okoř
 • (více níže)
Několik z vás mi tu psalo, že se vám líbí naše "otevřené" výlety, kdy společně s dalšími lidmi vyrážíme do přírody i do města a rádi byste se přidali. A že nemáte facebook, takže se o nabídce dozvíte až po akci v některém z mých článků. Tak jsem se tedy rozhodla, že vytvořím takový stručný článek, kam budu postupně přidávat termíny našich výletů, u kterých velmi rádi uvítáme společnost dalších dospělých i dětí. A článek budu pravidelně aktualizovat, doplňovat a občas ho "vykopnu" nahoru, aby byl pěkně na očích a nemuseli jste ho pořád hledat a hlídat. A pokud se s námi nikam vydat nehodláte, třeba vás náš seznam inspiruje k nějakému výletu.


A protože teď s nejstarším jedeme historický projekt, jsou naše plánované výlety velmi často orientované tímhle směrem. Něco už máme za sebou, něco ještě chystáme. Na některé výlety (především o víkendech a svátcích) jezdíme celá rodina, na ty ve všechních dnech jezdím s dětmi obvykle jen já a děti nejsou nutně vždy všechny. Některé výlety plánuji já, některé jiné domškolácké rodiny a jsou tedy kolektivní akcí domškoláků. Na jeden mnou naplánovaný do pražského Triloparku můžete mrknout TU.

Co už máme zběžně naplánováno:
 • 22. - 23. června - Praha, cyklohráčkem do Budče a na Okoř - v Praze budeme v sobotu asi od 14 hodin, máme v plánu navštívit výstavu k výročí 50 let Čtyřlístku a potom projít některý ze staroměstských Skrytých příběhů (Skautský kurýr, Golemovo řádění nebo Foglar ve Stínadlech), druhý den se vydáme cyklohráčkem do Kovár, uděláme si zacházku k rotundě a hradišti Budeč a potom po červené na Okoř, odpoledne busem zpět do Prahy a možná na Letnou???Termíny se mohou v případě nemoci, kolizí v práci apod. měnit, ale to bych dala případným zájemcům určitě včas vědět předem. Pokud byste se chtěli přidat, budeme moc rádi, dejte mi vědět na e-mail.

A ještě plánujeme:
 • Česko-Saské Švýcarsko
 • Český ráj
 • Žleby, Kačina
 • Karlštejn
 • Lednice, Valtice, Mikulov
 • Chýnov, Tábor, Orlík, Zvíkov a okolí
 • a určitě podnikneme několik pěších výletů po okolí, naše oblíbené Hamry nad Sázavou se dvěma hřišti, obří sochou mamuta, Rozštípenou skálou, Šlakhamrem a Koncem světa jsou jisté na 200%, až bude hezky, dáme vědět
 • ...

Tohle jsou zatím opravdu jen plány, když vyjdou, budu ráda, když ne, tak třeba příští rok. 
Budeme se někdy těšit navi!

Už jsme realizovali:
 • 14. června - koupačka na Velkém Dářku
 • 5. - 6. června - Písecko - Sladovna a Zeměráj - článek TU
 • 29. - 31. května - Beroun, Křivoklát a lesní hřiště kolem, Tetín, Svatý Jan pod Skalou 
 • 1. - 2. května - Znojmo, Pavlov, Pálava - článek TU
 • 28. dubna - archeoskanzen Země Keltů v Nasavrkách - článek TU
 • 25. dubna - výstava Leonardo ve Žďáře nad Sázavou - článek TU
 • 18. - 19. dubna - Mělnicko (Ledčice, Říp, Mělník, Brandýs nad Labem, Loučeň)
 • 13. - 14. dubna - Blansko a Moravský kras - článek TU

PS - Koukám, že ten avizovaný stručný článek zase tak moc stručný není. Jako obvykle. :-)

9 komentářů:

 1. Krásné tipy na výlety. V dubnu nám to nevyjde, ale ten Tábor. Ten zní zajímavě ;-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Myslíme na vás, myslíme na vás!!! Určitě se ozvu, až to bude aktuální. Těšíme se na setkání! :-)

   Vymazat
 2. Do Nasavrk se vydejte idealne v Cervenci na svatek Lungnasad. Letos trva poprve cely tyden. A pokud byste chteli nejake tipy v okoli,radi poradime,pripadne vas provedem ;) jsme z Chrudimi

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Super, díky moc za tipy i za nabídku. Určitě se ozveme, až budeme vědět termín. Mějte se fajn.

   Vymazat
 3. Křivoklát mě láká už dost dlouho... vlastně ho mám v plánu už tak tři roky? :D Tak tam bychom se možná přidali. Mmch - jak to plánujete s noclehy - takhle mi to všechno přijde, že je s přespáním. Máte nějaké tipy?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Budeme moc rádi, Markéto, když se přidáte. Jojo, některé výlety jsou i s přespáním. Až bude tepleji, tak určitě stan. Ubytování přímo tam jsem ještě nezjišťovala, ale věřím, že seženu něco levného nebo třeba vyjde couchsurfing.

   Vymazat
 4. Jééé, škoda, že jste tak daleko, hned bychom vyrazili s vámi... a to, jak budete na jižní Moravě, tak to už bohužel plány máme jiné... ale pokud se někdy rozhodnete zase vyrazit do Zlínského kraje, jsme zde :-) Přejeme vám, ať vám všechny naplánované akce vyjdou, seznámíte se s fajn lidmi a těšíme se na reportáže :-) taky nejsme na FB, tak jsme rádi, že blog neopouštíte :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Až pojedem na Zlínsko, budeme na vás myslet! V Chřibech bylo krásně! Díky moc za přání, snad to všechno vyjde. A blog neopouštím, nebojte. FB už mám asi osm let, ale dávám tam jen krátké zprávy, fotky apod. a právě ty pozvánky. Ale budu je teď dávat i do toho článku. :-) Mějte se krásně!

   Vymazat